Заяча губа операція/корекція

Розщілина,Корекція залишкових деформацій після хейлоринопластики (“заяча губа”)

Краса – поняття не тільки філософське але і біологічне, так як тільки правильне відновлення анатомії і функцій суміжних органів та тканин може забезпечити довершену форму.

Мистецтво хірурга, який відновлює обличчя після вродженої розщілини, неможливе без глибоких знань нормальної та патологічної анатомії, а також особливостей фізіології і росту уражених органів та тканин. Створення нормального зовнішнього вигляду у людини повинно передбачати відновлення різних функцій органів і рис обличчя, які визначають оптимальне здоров’я пацієнтів та їх соціальну реабілітацію.

 

У нашій клініці проблема вроджених розщілин губ, а також супутніх деформацій носа, спирається на великий досвід вчених багатьох країн, так як ця складна проблема являється загальнолюдською.

Реабілітація пацієнтів (з вродженими розщілинами обличчя та піднебіння) являє собою одну з найскладніших завдань естетичної хірургії. поняття які вжилися не в медичній термінології «заяча губа», «вовча паща» є глибоко образливими для пацієнтів і не повинні вживатись навіть не в медичній термінології. Доля багатьох пацієнтів складається драматично, при чому не тільки внаслідок тяжкості пороків, але і в результаті недосконалості початкових методів хірургічного лікування.

 

Залишкові, або вторинні операції на органах обличчя у молодих та дорослих це мистецтво доведення залишкових дефектів обличчя (губ, носа та піднебіння) до хорошого естетичного результату.

Мені випало велике щастя вчитися цій ділянці пластичної хірургії у професора Козіна І. А. у Науково-дослідному інституті косметології та інституті краси у Москві.

 

Як правило, формування тканин верхньої губи та особливо тканин носа закінчується приблизно у віці 18 років. Після досягнення цього віку доцільно проводити корегуючі операції на верхній губі, носі та носовій перетинці, як остаточне формування хорошого результату.

Корекція заячої губи у Львові

Заяча губа – назва дефекту зовнішності, що значно погіршує якість життя малюка і дорослої людини. Це не наукова назва, хоча саме так найчастіше описують свою проблему самі ж пацієнти. У медицині заведено називати цей дефект розщілиною обличчя та піднебіння або хейлосхізісом.

Зміст проблеми та її причини

Заяча губа означає, що у пацієнта є розщілина у верхній губі. Зазвичай дефект формується з одного боку від центральної лінії. Але бувають випадки і подвійних розщелин. У складних випадках вони досягають області носа та кістки верхньої щелепи.

Ця патологія у ембріона з’являється в перші місяці вагітності. Виявити її на цьому етапі практично неможливо. УЗД не завжди показує наявність дефекту навіть на останніх місяцях виношування дитини. Та й виявивши її, лікар не може порекомендувати заходи впливу на ембріон для нівелювання розвитку патології. Нагадаємо, що і робити аборт на пізніх строках вагітності також заборонено.

Достеменно невідомо, які саме фактори являються основними детермінантами. Однак відомо, що деякі категорії жінок складають зону ризику. Сприяє цьому:

 • пристрасть до алкоголю, куріння, наркотичним речовинам;

 • вік вагітної після 40-ка;

 • значний токсикоз;

 • наявність такої проблеми у батьків дитини;

 • несприятлива екологія, особливо в перший триместр вагітності;

 • інфекційні захворювання у період вагітності, а також приймання деяких ліків.

Наявність навіть одного пункту з переліку означає, що загроза для дитини існує. А якщо згадати про стан загазованості повітря в містах, то виявлення при народженні такого дефекту у дитини ймовірне практично для всіх. Цим і пояснюється така значка кількість пацієнтів із даною проблемою. Статистичні дані не лише в Україні, але й у світі загалом, свідчать, що на 1 тис. дітей народжується 1 або й 2 з цією проблемою в залежності від регіону і країни проживання.   

Небезпека дефекту

Сама розщелина може свідчити про наявність більш глибокої проблеми. Наприклад, синдрому Ван дер Вуда або Стіклера. Але й уникнувши цих захворювань, маля стикається з психологічним тиском однолітків, що поглиблюється при наявності додаткових незручностей:

 1. Харчування. Грудне вигодовування практично унеможливлюється. Для таких дітей виготовляють спеціальні соски, а інколи кожне приймання їжі проходить через спеціальний зонд. Ті пацієнти, що самостійно пережовують їжу, практично завжди страждають від неправильного прикусу, в результаті чого їжа попадає в стравохід великими шматками.

 2. Вушні інфекції. Не рідко відбувається застій рідини у середньому вусі. В такому разі виникає інфекція, що провокує більш глобальні проблеми, як втрата слуху.

 3. Мова. Для пацієнтів із дефектом – розщелиною характерним являється певна гнусавість при вимові слів, що обумовлена будовою щелепи.

 4. Зуби. Виникають не лише прогалини, а й додаткові зуби. Рости вони можуть у різні боки, створюючи неприємні відчуття практично щохвилини.

 5. Дихальні шляхи. Перебування таких пацієнтів на вулиці у холодну пору роду негативно відображається на стані їх здоров’я, бо потік морозного повітря не встигає нагрітися у роті.

Беззаперечним являється і той факт, що дитина повсякчас відчуває тиск психологічного характеру, накопичує комплекси, що в подальшому гарантовано виливається зниженням адаптаційних можливостей, гіршій соціалізації у не лише в рамках дитячого, а й дорослого колективу.

Хоча психосоматичний розвиток ембріона даних дефект ніяк не зачіпає, саме пацієнти с естетичними проблемами найчастіше страждають на стрес та інші десперативні психічні розлади.

Методи лікування

Існує лише один метод подолання проблеми. І він хірургічний. Оперативне втручання по корекції форми губ і усуненню розщелини називається хейлопластикою. Він передбачає не лише зшивання власних тканин, а й в деяких випадках використання імплантів для того, щоб зовнішній вигляд мав природну форму.

Але існують і інші види оперативного втручання. Зокрема це ринохейлопластика та ринохейлогнатопластика. Ринохейлопластика націлена на корекцію не лише губи, а й носових хрящів, м’язової частини ротової порожнини.

Найбільш складною є ринохейлогнатопластика, якою лікують пацієнтів з незарослим альвеольним відростком. Це детермінує порушення скелету обличчя.

У медичних колах є дві основні думки щодо лікування:

 • усунення недоліку має відбутися до досягнення 6 річного віку пацієнтом;

 • втручання має проходити після завершення формування тканин верхньої губи і носа – не раніше 18 річного віку.

Обидві ці позиції є обґрунтованими. Тож рішення приймається завжди згідно індивідуальних показань, стану хворого і лише після отримання повного анамнезу пацієнта. Лікування може бути разовим або системним, що передбачає не одну, а цілий ряд операцій.  

Протипоказаннями для хірургічного втручання являється:

 • діабет та інші захворювання загального характеру, здатні негативно вплинути на післяопераційний стан пацієнта;

 • герпес на стадії загострення;

 • рани на губах до повного загоєння;

 • проблеми згортання крові.   

Приємною новиною для пацієнтів і їх батьків є той факт, що сучасна медицина забезпечує ефективне лікування даного дефекту, після якого відновлюються всі функціональні порушення. Майже в 90% випадків проблема заячої губи усувається повністю. Але оцінити результат можливо лише через рік після операції.

Корекція заячої губи має проводитися лише спеціалістом в даній сфері, що володіє необхідними знаннями в анатомії і фізіології, щоб забезпечити оптимальне відновлення не лише рис обличчя, а й функціональних органів та тканин. Саме такі спеціалісти працюють у нашій клініці і не перший рік допомагають пацієнтам з різним ступенем тяжкості дефекту, даючи шанс на нормальне життя в суспільстві. Звертаючись до нас, можна бути цілком впевненим у високому професіоналізмі лікарів і медичного персоналу. Беззаперечною перевагою є сучасне медичне обладнання, стан приміщень, а також демократична цінова політика.

One Comment

 1. Шановний пане Геннадію, ціла наша родина дуже вдячна вам за допомогу з виправленям невеличкого дефекту губи у мого внука. Цілі шкільні роки він комплексував через свій недолік і от вже зараз в університеті має дівчину, яка знає, що в нього колись булла заяча губа, а тепер й сліду від неї не лишилось. Це – велике щастя для нас і нашого єдиного внука радіти знову життю на повну. Дуже вам вдячні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Доведіть, що Ви не робот, дайте відповідь: