Пластика обличчя та шиї (кругова пластика, facelift)

Мета цієї операції, відомої під назвою “фейс ліфт“, – усунення опущених щік, зменшення носо-губної складки і відновлення нормального контуру шиї і підборіддя.

Найчастіше до неї вдаються жінки і чоловіки віком 40-55 років, проте лікування може бути ефективним і в молодшому, і в старшому віці. Розрізи шкіри роблять у непомітних місцях. Операція відбувається під загальним або місцевим знеболенням і триває 1,5 – 2 години. Перебування у стаціонарі – від 3 до 10 днів. Після операції завжди знижується чутливість шкіри на щоках, яка поступово відновлюється. Можуть виникнути затвердіння під шкірою, які також з часом зникають. Набряк тканин і синці минають десь через 2-3 тижні. Ефект залежить від техніки операції і досвіду хірурга.


В середньому результат зберігається до 10 років. Проте операція не зупиняє плин часу, і роки продовжують набігати. Однак, завдяки операції, різниця у віці порівняно з ровесниками зберігається на все життя.

Метод вакуумного видалення обмежених накопичень жирової тканини. Найчастіше їх видаляють на підборідді, шиї та щоках. Операцію виконують під місцевим або загальним знеболенням. Жир видаляється через невеликі отвори (10-15 мм) у шкірі з допомогою тонких металевих канюль і спеціального відсмоктувача (фіма vaccuson {Швейцарія}. Рани зашивають прихованим косметичним швом і заклеюють пластирем. В кінці операції одягають спеціальну компресуючу білизну для профілактики утворення гематом і відвисання шкіри, її слід носити постійно протягом 2-3 тижнів, а потім удень ще 1,5-2 місяці.

За правильної техніки операції ускладнення трапляються рідко. Якщо зберігається постійна вага, операція дає оптимальний результат. Якщо пацієнт набирає вагу, то як і під час інших косметичних операцій, результат завжди погіршується. Проте і в цьому випадку на цьому місці нова жирова тканина відкладається більш рівномірно, ніж до ліпоксації.

Пластика обличчя: види, особливості, переваги

Гармонія зовнішності і внутрішнього світу людини – незмінна детермінанта ідеалу, до якого прагнуть усі без винятку. Пацієнти, які звертаються за допомогою до пластичних хірургів, потребують змін на обличчі з двох причин. Це можуть бути вікові зміни або ж наслідки травм, родові дефекти. Відчути себе молодим і впевненим допоможуть вправні руки лікарів, що володіють не лише навичками роботи з цілим списком маніпулятивних дій, але й здатні дати практичні поради по застосуванню методик у конкретному випадку.

Саме обличчя і шия видають вік і є найбільш проблемними зонами. Зміни в процесі обміну речовин в організмі впливають на регенерацію, еластичність шкіри, а також на відкладення жиру, що розтягують тканини. За допомогою новітніх методів боротьби з естетичними проблемами кожен може стати більш привабливим і впевненішим у собі.

Види фейс-ліфтингу

Спеціаліст робить обстеження пацієнта і вже на першому ж прийомі може дати рекомендації щодо проведення певних хірургічних втручань. Весь комплекс дій розподіляється на дві основні групи в залежності від впливу на організм і серйозності проблеми. Перша – малоінвазивні методи, що застосовуються при наявності зайвих жирових відкладень. Друга група – більш радикальні способи боротьби, що стосуються м’язів або зайвої шкіри.

Пластика обличчя проводиться такими основними методами:

 1. Ліпосакція. Найчастіше стосується підборіддя та шиї, які з віком втрачають пружність. Цей варіант підходить для пацієнтів, що намагаються помолодшати на один чи більше дясяток років. Зникне друге підборіддя, а шкіра не матиме навіть рубців, бо операція проводиться за допомогою спеціальних тонких канюль – трубочок, що вводяться в маленькі проколи під підборіддям та за мочками вух. Іноді цей процес не потребує навіть загальної анастезії – достатньо місцевої. Найчастіше ліпосакцію виконують разом із контурною пластикою губ або зміною ліній носа. Це дозволяє отримати збалансовану форму обличчя.
 2. Ендотінна стрічка. Ця процедура також проводиться за допомогою невеличких розрізів і являється нетравматичною підтяжкою контуру обличчя і шиї. Шкіра буде виглядати підтягнутою як по центру, так і на периферії, лікар усуне друге підборіддя і лінії будуть чіткими як у молодості. Ці шпильки-ендотіни,за допомогою яких і досягається такий ефект, мають властивість саморозсмоктуватися, тому вже через півроку-рік від них не залишиться і сліду. А ось результат залишається на все життя.
 3. Підтяжка з розрізом під підборіддям. Її застосовують при наявності як зайвої жирової тканини, так і обвислої шкіри. Найбільш затребувана вона у вікових пацієнтів, коли малоінвазивні дії не дадуть бажаного результату. Сама процедура полягає у видаленні надлишкової шкіри і формуванні нової лінії обличчя. Якщо досягти ефекту відновлення за допомогою одного розрізу під підборіддям неможливо, застосовують периферійну підтяжку з розрізами за вухами. Таким чином, шкіра натягується не лише вгору, а й в різні боки, що значно поліпшує результат.
 4. Платизмопластика або підтяжка м’язів. Один із радикальних методів протидії віковим змінам. Адже з часом не лише накопичується зайвий жир, створюючи друге підборіддя, обвисає шкіра, а й знижується тонус м’язових тканин. Це об’ємний обсяг роботи, який дає вражаючі результати. Усувається зайва шкіра, жир і лінія підборіддя знову стає чіткою, а обличчя стрункішим. При цьому велике значення надається збереженню рухливості. Адже м’язи шиї виконують роль своєрідного підйомника для голови і плечей. Шийний рельєф з закриває гортань і трахею, що є важливою складовою дихального апарату. Всі ці особливості будови м’язів шиї зберігаються і після операції задля забезпечення нормального функціонування всього організму.
 5. Контурна пластика. Вона може застосовуватись на окремих частинах обличчя, роблячи їх не лише виразнішими, але й більш природніми, здоровими. Наприклад, контурна пластика губ нівелює сліди вугрового висипання. Навіть якщо підборіддя має неправильну форму або мочки вух обвисли, такий метод робить ці дефекти менш помітними;.
 6. Кругова пластика обличчя/шиї (скроні, щоки і шия). Завданням даної операції стає не лише підтяжка контуру, а й усунення візуальних недоліків на інших частинах обличчя: зменшення або повне зникнення мішків під очима, всіх видів зморшок, обвислих щок. Неприємним проявом вікових змін є дефект носо-губної складки. Він також нівелюється за допомогою цього методу. У процесі корегується навіть розріз очей, лінія брів. Обличчя виглядає значно молодшим, однак і післяопераційний етап потребує значних зусиль. Існують певні реабілітаційні процедури, що здатні значно зменшити період реабілітації.

Всі ці методи можуть застосовуватись як поодинці, так і комплексно. Саме поєднання декількох варіантів дає найбільш вражаючий результат, що протримається роками.

Пластика окремої ділянки чи всього периметру обличчя здатна збалансувати пропорції для досягнення естетичної привабливості. Також цей комплекс дій застосовується для того, щоб людина позбулася вад через перенесену травму, вроджені дефекти. До медичних показань застосування хірургічних методів належать і деформація щелепи, внаслідок чого людині важко говорити і жувати. Тому вікові обмеження – досить умовні. Все залежить від стану пацієнта і його побажань.

Незважаючи на те, що зовнішність традиційно більш цікавить жінок, розподілу видів косметичних операцій з гендерною приналежністю не існує. Ними однаково цікавляться як жінки, так і чоловіки – всі, кому не байдуже власне відображення у дзеркалі.

Особливості проведення хірургічних втручань

Лікар намагається виконати маніпуляції з використанням непомітних проколів та розрізів, щоб мінімізувати період загоєння. Тому практично завжди операції проводяться по лінії під підборіддям, за вушними раковинами або біля краю волосся.

Тривалість операції залежить від її виду і складності, однак рідко перевищує 2 годин. Майже всі методи пов’язані із застосуванням загальної анестезії. Але багатство видів препаратів дає можливість зробити індивідуальний вибір. Дехто з пацієнтів особливо чутливий до компонентів препарату і досить важко переносить післяопераційні 2-3 години. У цей час людина має утримуватися від приймання їжі та пиття.

Якщо є протипоказання до анестезії, наявні алергічні реакції проводиться ряд дослідів і вивчається повний анамнез пацієнта. Це дозволяє мінімізувати період реабілітації. Для малоінвазивних методів він зазвичай не перевищує декількох годин.

Пластика шиї в основному проводиться у віці 45-60 років, а релевантність методу залежить від загального стану здоров’я пацієнта, наявних проблем у цій зоні і побажань щодо власної зовнішності самої людини.

Звертаючись до лікарів за допомогою в косметичній хірургії треба бути готовим до певних особливостей післяопераційного періоду:

 • потребі носити компресійні пов’язки (від 3-х днів до 2-4 місяців);
 • проявам оніміння, синців або набряку, які зникають максимум за тиждень;
 • короткостроковому зниженню чутливості певних ділянок обличчя та шиї;
 • необхідності чітко дотримуватися рекомендацій лікаря.

У деяких випадках передбачається перебування у стаціонарі до 2 тижнів. У цей час лікар контролює процес загоєння, проводиться комплекс заходів по знеболюванню. Також пацієнту назначаються певні аналізи в залежності від хвороб, якими страждає людина, щоб впевнитися у її стабільному стані.

Якщо в процесі операції передбачено накладання швів, то їх знімають через тиждень. Однак ще місяць лікарі рекомендують уникати прямих сонячних променів, не відвідувати солярії і сауни.

Усі ці неприємні моменти вмить нівелюються після споглядання свого нового обличчя. Результат помітять всі без винятку. При цьому шви і проколи майже непомітні вже після 2-3 тижнів після операції.

Ефект від операції буде триматися значно довше, якщо пацієнт не змінюватиме свою вагу. Йдеться не лише про додавання кілограмів, а й про схуднення. Шкіра, особливо у більш старшому віці, через зменшення пружності може у такому випадку провисати знову.

Переваги хірургічного втручання спеціалістів нашої клініки

Більшість пластичних операцій дають можливість не лише повернути час назад, щоб людина виглядала на 10-15 років молодше, а й призупинити старіння. Це пояснюється поверненням пружності частинам обличчі, над якими проводяться маніпуляції. Тому людина на все життя буде виглядати молодшим за своїх однолітків.

Безпечність і відносно нетривалий період реабілітації роблять косметичні хірургічні втручання повсякденною справою. А використання новітніх технік і методів роботи в поєднанні з великим досвідом гарантує бажаний результат.

“Львівська Міська Косметологічна Лікарня” має репутацію надійної установи із високо кваліфікованим персоналом. У своїй практиці хірурги використовують передові західні техноголії і матеріали. А головне досягнення лікарні – тисячі задоволених пацієнтів, що отримали нову молодість у стінах цього закладу. Демократичні ціни і висока якість послуг дозволяють усім бажаючим покращити свою зовнішність.

7 Comments

 1. Докторе, ви – дуже добра і відкрита людина! Тільки ви змогли мене переконати, що підправити підборіддя у моєму віці можливо і потрібно, якщо я хочу краще виглядати. Все минуло швидко, гроші з мене ніхто не тягнув, а результат – на лиці! ДЯКУЮ ВАМ!

 2. Дуже вам дякую за корекцію мого лиця. Лише справжній майстер може використати жир людини з бедер для створення ідеального контуру очей. Все швидко зажило і мен дуже подобається така зміна прописки мого ж жиру – в беджах менше, а лице гарніше!

 3. Спасибо вам за то, что подарили новую жизнь моему лицу. Брови и лоб теперь выглядят на лет 20 моложе и я уже готовлюсь к дальнейшим коррективам в области лица – все, что ниже, тоже должно пройти через ваши умелые руки. Дай Вам Бог здоровья и долгих лет практики на радость людям.

 4. Дякую вам, що підіграли мені у сюрпризі для жінки -вона після відрядження мене не впізнала. Десь щезли ті три підборідка, за які вона мене постійно лоскотала і сміялася, що то є нашийник, який вона вдягла мені з тещею своєю приготованою їжею. А я з вами оп, і зняв нашийник. Слідів вже не видно, а їжа в жінки далі смачна. Запрошуємо в гості!

 5. Дорогий докторе, дякую вам за нові щоки. Точніше, не нові – вони далі ті самі і мої, але виглядають по-новому. Свіжо, молодо і пружно – чоловік сказав, що за відчуттями він цілує мене в щоку, як у молодості. Ми обидвоє вдячні вам за цю мандрівку в часі – ви чарівник!

 6. Морщины вокруг глаз и мешочки под ними ваши заклятые враги но шансов на реванш у них точно нет. Если и появятся со временем, вы их опять сокрушите верной рукой. Премного вам благодарна за уверенный и чистый взгляд в будущее.

 7. Доброго дня. Маю викривлення перетинки носа. Хочу зробити корекцію. Цікавлять сама процедура, умови та вартість. Наперед дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Доведіть, що Ви не робот, дайте відповідь: