Лікар-хірург Каліка Геннадій Маркович

Геннадій Маркович Каліка. Пластичний хірург. Народився на Вінниччині. З 1972 року неодноразове стажування та спеціалізація в Московському науково-дослідному інституті пластичної хірургії, стажування та спеціалізація в Московському “Інституті краси”, стажування та спеціалізація в інституті Франтішека Буріана Прага, а також інші стажування як в Україні, так і в інших країнах. Має більш ніж 15 друкованих робіт. 37 років працює у Львівській косметологічній лікарні, провів більше 35 000 операцій. Член асоціації пластичних хірургів України. Проводить близько 1 500 операцій за рік.
 
*Часто звертаються з капловухістю. Такі операції робимо з 6 років, вушка до того часу вже сформовані. Особливо вдячні пацієнти – діти. Їх у школі, у садочку так дражнять, що вони, бідні, аж плачуть, коли приходять сюди. “Та зробіть уже мені щось”, – просять. Навіть не бояться лягати на операційний стіл. А потім дуже тішаться, із дзеркальцем не розлучаються. Під місцевим знеболенням робимо. І діти дуже гарно поводяться. Ми з ними розмовляємо під час операції.
 
Дорослі пацієнти під наркозом часом пісень співають. А одна жінка всю операцію так  Збільшення грудейгарно вірші свої розказувала, ми аж заслухалися. Останнім часом потрапляють транссексуали. Ось у кінці 2009-го ставили протези грудних залоз 25-річному чоловікові. Зміну статі проводять у дві-три операції. Ми робимо груди й обличчя, а урологи оперують геніталії. Вибирати розмір грудей чоловік не може – замало шкіри.
Добре, щоб перший розмір удалося поставити, півтора – то максимум. Я не проти таких операцій, розумію, що “він” хоче бути “нею”. Є люди з такою специфічною генетикою, проти природи не підеш. Пацієнтка з Кракова хотіла дуже великі груди. Я був категорично проти. Не в її віці й не з такою вагою – 50 кілограмів на 169 сантиметрів зросту. У результаті груди просто як прив’язані надуті кульки стирчать.
 
Понад 500 сантиметрів кубічних в об’ємі. Нам не сподобалося, а вона дуже щаслива.
У Польщі, та й за кордоном узагалі, пластичні операції коштують значно дорожче. Тому робити їх їдуть до нас. Ось ціни німецьких клінік: пластика чола – 2800 євро, повік – 2000 євро, носа – 5000, губ – 1800, підборіддя – 1800. В Америці операції на обличчі й шиї коштують до 20 тисяч доларів. А в нас на порядок нижчі ціни. Одного разу “швидка” привезла до нас чоловіка. Приїхав після пластики повік у Сполучених Штатах, і шов розійшовся. Ми всю ніч оперували наново.
В Америці пластика обличчя й шиї коштує до 20 тисяч доларів. В нас же, це обійдеться значно дешевше.
 
Підтяжка обличчя Дуже часто приводять дітей після укусів собак, особливо ротвейлерів. Десь наступив, десь ущипнув його, а вони ж агресивні від природи. Дитина пхається переважно в морду псу, то він обличчя й калічить. Раз ротвейлер відкусив носа жінці одного львівського авторитета. Латали, імплантант ставили. Якось пацієнтка на другий день після операції на повіках викликала таксі й утекла з лікарні. Люди часто не хочуть стаціонару – тут же всі з перебинтованим обличчям ходять, заклеєними очима. Не кожен це витримає. А на другий день її “швидка” з такою гематомою привезла – усе набрякло.
 
Одній дівчинці 29 років тому ми робили корекцію носа. І тут вона через стільки часу потрапляє в аварію, травмує обличчя. І я знову її оперую. Вона дуже задоволена, часто дзвонить. Коли я навчався в Москві, асистував при операції народної артистки СРСР Клавдії Шульженко – підтяжку робили. Це був 1972 рік. Артистці було 72.
Як зараз пам’ятаю її кругле обличчя. Наркоз переносила важко. А як людина була зовсім проста – у спілкуванні, у поведінці, в одязі. У звичайному такому синьому халаті. За неї дзвонили з Кремля, казали: “Дивіться, хлопці, щоб усьо було добре”. Це був березень, а 9 травня, до Дня перемоги, вона мала співати на стадіоні “Динамо”. Любов Орлова – мовчазна і скритна була.
 
Її оперував два рази один хірург – Шмільов Олександр Сергійович.
Я чергував якось – із неї не можна було витягнути й слова. Підтяжку обличчя робив Павло Кадочников, народний артист Союзу. Йому було 69 років. Тоді він очолював ленінградську Спілку моржів. Розказував, як мало не загинув, бо не міг знайти виходу з-під криги. Надзвичайно культурна людина. Справжній російський інтелігент.*
 
— Геннадію Марковичу, як давно у Львові, і зокрема у Вашому відділені, роблять операції з пластичної хірургії?
 
— У Львові фактично першим в Україні близько сорока років тому зацікавився пластичною хірургією Степан Галушка. Я ж почав працювати самостійно з 1973 року, після того, як 1972 року пройшов стажування у
Москві в Інституті краси. У той час оперували дуже відомих зірок: Орлову, Шульженко, Кадочнікова, Целіковську. І після того впродовж 30 років я працюю тут. Було зроблено за цей час дуже багато різних операцій, а з кожним роком з`являлися все складніші й складніші.
 
— Наскільки зросла, за Вашими спостереженнями, популярність пластичної хірургії?
 
— Я не можу сказати, що вона колись не мала популярності. Колись я приходив на роботу і на столі в мене вже лежало багато листів — з усього колишнього Союзу.
 
— Чи змінилося коло проблем, з якими люди звертаються до пластичних хірургів?
 
— Змінилось, безумовно. Адже робимо зараз операції, яких колись не могли виконувати через брак певних технологій. З`явилися нові хірургічні матеріали, що застосовують під час пластичних операцій — шовні матеріали,
імплантати різних ділянок тіла тощо. Наприклад, нещодавно почали застосовувати в нашій діяльності імплантати сідниць і нижніх кінцівок.
 
— Які види операцій виконують у Вашому відділенні і хто, в основному, звертається — чоловіки чи жінки?
 
— Практично всі операції, окрім ендоскопічної хірургії. Річ у тім, що апаратура, яка підходить для загальної хірургії, не підходить для хірургії естетичної. Щодо континґенту пацієнтів, то, звичайно, більшість із них – жінки. Трохи менше чоловіків, приводять іноді й дітей.
 
— Як Ви ставитеся до широкої реклами різних спеціальних препаратів?
 
— Я вважаю, що до реклами взагалі треба ставитися обережно. Наприклад, недавно дуже розрекламували мазь “Контратубекс”, яка нібито допомагала під час лікування келоїдних рубців тощо. Досвід же показав, що цей препарат результату не дає практично ніякого.
 
— Цікаво, на що переважно скаржаться люди, коли приходять до пластичного хірурга?
 
— В основному, це деформації носа, а також герантологічні скарги, тобто скарги на вікові зміни обличчя. Потім — вушні раковини, різні посттравматичні деформації, молочні залози та ін. Також, наприклад, виконуємо й досить складні операції, пов`язані зі зменшенням великих молочних залоз, а також операції з естетичної гінекології. Робимо також і хейлопластику — за залишкової деформації верхньої губи (в народі – “заяча губа”).
 
— Скільки операцій виконують пластичні хірурги Вашого відділення щороку?
 
— У нас працюють три хірурги, а також один електрохірург, яка шліфує шкіру за різних патологій. І за рік в середньому ми проводимо близько 1 600-1 800 операцій.
 
— Який відсоток хірургічних “помилок” під час естетичних операцій і чи трапляються вони взагалі?
 
— Звичайно, це приблизно 4-5% від загальної кількості виконаних операцій. І що цікаво: чим більше оперує пластичний хірург, тим більший відсоток ускладнень.
 
— Чи часто відмовляєте людям, що звертаються до відділення, і з яких причин?
 
— Так, іноді доводиться відмовляти, хоча й не часто. І взагалі, перед тим, як пластичний хірург вирішить робити операцію, пацієнт повинен не лише здати всі необхідні аналізи, а й пройти обстеження у психіатра та отримати висновок про свою врівноваженість. Річ у тім, що часто до нас приходять люди зі скаргами на зовнішність, хоча насправді не мають для цього підстав. От, наприклад, приходить жінка і каже: “Зробіть мені ніс такий-то і такий-то, бо мій мені не подобається”. В той час, як ніс у неї цілком нормальний. Зазвичай ми відмовляємо пацієнтам, чиї скарги необґрунтовані, але іноді вони таки “проскакують”. Ці люди ніколи не будуть задоволені результатами операції, а для хірурга — це содом і гоморра.
 
— Деякі столичні науковці стверджують, що Україна не має своєї школи пластичної хірургії. Як Ви ставитися до таких висловлювань і чи погоджуєтеся з ними?
 
— Я з цим не можу погодитися. Якщо в нас у Львові оперують вже понад сорок років, то як можна так казати? Щобільше, ми підготували хірургів і для Грузії, і для Росії, і для арабських країн, я вже мовчу про Україну.
Нещодавно я повернувся з Першої конференції пластичних хірургів України і було дуже приємно, коли до мене підходили лікарі, які колись були в мене на спеціалізації, і казали: “Геннадію Марковичу, це ж Ви мене всьому
навчили…” Тому, якщо ми стільки років працюємо, то не можна казати, що нема своєї школи. Бо школа є класна.
 
— То яке головне правило пластичного хірурга, його професійне кредо?
 
— Розумієте, якщо людина вибирає цю професію, то вибирає її на все життя. І якщо береться за будь-яку естетичну операцію, то повинна пам`ятати, що, на відміну від загальних операцій, пластичного хірурга його невдачі будуть
переслідувати завжди. Тобто, якщо ти щось зробив не так, ця людина буде для тебе постійним докором сумління: через те, що і вона незадоволена результатом, і ти також, звісно, ним не задоволений. Ось у чому різниця між роботою звичайного хірурга та хірурга пластичного.

Каліка Геннадій Маркович – професійний
пластичний хірург у Львові

Професія пластичного хірурга у Львові досить популярна, оскільки такий лікар робить кожного пацієнта красивим та привабливим. Завдяки роботі пластичних хірургів можна позбавитись від естетичних та ідеологічних дефектів того чи іншого елементу обличчя.

Каліка Геннадій Маркович – професійний
пластичний хірург у Львові

Професія пластичного хірурга у Львові досить популярна, оскільки такий лікар робить
кожного пацієнта красивим та привабливим. Завдяки роботі пластичних хірургів можна
позбавитись від естетичних та ідеологічних дефектів того чи іншого елементу обличчя.

Професія пластичного хірурга

Пластичний хірург – це спеціаліст із медичною освітою, котрий виконує оперативні
маніпуляції, головна ціль яких повернути форму чи відновити функцію будь-якого органу
або тканини, а також змінити поверхні тіла. До обов'язків пластичного хірурга входить
початкова консультація із пацієнтом, постанова діагнозу, визначення його стану та підбір
оптимального способу вирішення проблеми. Крім організаційних моментів лікар виконує
найважче – хірургічні операції, пов'язані зі зміною зовнішності пацієнта. Крім того,
спеціалісту доводиться оформлювати потрібну медичну документацію, яка
передбачається міністерством здоров'я України. Лікар складає звіт про проведену роботу,
а також виконує аналіз її ефективності.

Вимоги до кандидата

Пластичний лікар у Львові, який проводить хірургічні та естетичні операції пацієнтам,
повинен:

 • мати відповідну компетенцію та освіту за спеціальністю;
 • мати офіційну ліцензію на ведення пластичної хірургії, базову кваліфікацію та
  постійні проходження курсів підвищення кваліфікації;
 • розбиратися у сучасних методах проведення тієї чи іншої пластичної операції.

Крім цього, пластичний хірург повинен вміти спілкуватися із пацієнтами, задавати
питання стосовно готовності до майбутньої операції, а також співпереживати клієнту. Ця
психологічна манера поведінки необхідна всім лікарям, оскільки вони повинні вміти
ставити себе на місце майбутнього пацієнта, співпереживати разом із ним.
Людина, яка займає посаду пластичного хірурга, повинна розуміти усю величину
відповідальності, що стосується не лише зовнішнього вигляду пацієнта, але і його
майбутнього нормального життя.
Пластичні хірурги в Україні мають бути не лише гарними спеціалістами, але й володіти
хорошим смаком. Від маленької неточності чи асиметрії залежить майбутній вигляд
пацієнта, його сприйняття соціальним середовищем.
Також важливою якістю пластичного хірурга вважається чесність, оскільки він повинен
тверезо оцінювати зовнішній вигляд пацієнта та можливість проведення тих чи інших
змін. Надзвичайно важливо, щоб пластичний хірург володів високим рівнем
стресостійкості, оскільки така професія вимагає повної самовіддачі та досягнення лише
ідеального результату.

Як обрати пластичного хірурга?

Питання привабливої зовнішності дуже делікатне, як для жінок, так і для чоловіків, тому
надзвичайно важливо обрати кваліфікованого спеціаліста, який зможе зарадити ситуації,
досягнути бажаного результату. Щоб обрати якісного пластичного хірурга необхідно
скористатися такими порадами:
1. Запитати знайомих, котрі раніше виконували пластичні операції. Звичайно думки
можуть розділятися, хтось комусь подобається, хтось комусь не подобається, але
побачити загальну картину вийде.

2. Почитати відгуки про пластичних хірургів на тематичних форумах. Зазвичай на
форумах надається достовірна інформація, оскільки можна вигадати собі будь-який
нік та бути інкогніто. Необхідно промоніторити відгуки про того чи іншого
спеціаліста, щоб зрозуміти варто його обирати чи ні. Але не завжди орієнтуєтесь
лише на відгуки, адже дуже часто вони бувають замовленими за для піару.
3. Переглянути результати до і після операції. Це найкращий шлях обрати гарного
спеціаліста. Звичайно існує імовірність фотошопу, а кожна операція індивідуальна,
але таким способом можна роздивитися кінцевий результат.
4. Особисто поговорити зі спеціалістом. Багато залежить від контакту пацієнта та
лікаря, якщо цей контакт вдалося налагодити під час консультації, це означає що
операція пройде успішно. Поспілкуйтеся із декількома спеціалістами і оберіть того,
хто найбільше налаштує до себе.
Також можна орієнтуватися на ціну послуг, адже зазвичай лікарі із великим стажем та
прекрасними результатами мають трішки вищу цінову категорію, аніж починаючі
практиканти.
Каліка Геннадія Маркович – кращий пластичний хірург Львова
Каліка Геннадій Маркович працює пластичним хірургом, починаючи з 1972 року. За
цей час він багато разів проходив стажування, підвищував рівень своїх знань та
кваліфікацію. Спеціаліст родом із Вінниччини, але встиг попрацювати і за кордоном – у
тому числі і при празькому інституті Франтішека Буріана. За час своєї практичної та
трудової діяльності спеціаліст опублікував 15 наукових робіт.
Ось уже протягом 30-ти років лікар працює у Львівській косметологічні лікарні. Виконав
понад 35000 пластичних операцій. Каліка Геннадій Маркович є членом асоціації
пластичних хірургів України. За рік він проводить понад півтори тисячі операцій, роблячи
людей щасливішими.

Особливості професії спеціаліста
Геннадій Маркович залюбки розповідає про свій досвід, а також ділиться цікавими
подробицями проведення операцій, звичайно не озвучуючи імена своїх клієнтів, якщо
вони не дають на це згоду. Однією із найпопулярніших операцій лікар вважає ото
пластику. Проведення такої операції дозволяється із шести років, коли вушка уже
повністю сформовані. Для лікаря найкращими пацієнтами є діти, оскільки різні проблеми
із зовнішністю дуже часто приводять до того що їх дражнять у школі. Після отримання
гарного результату діти надзвичайно тішаться і щиро дякують. Отопластику зазвичай
виконують під місцевим знеболенням, хоча б це залежить від побажань пацієнта та його
стану здоров'я.
Останнім часом почастішали операції зі зміни статі. Це надзвичайно складна процедура,
яка проходить у два-три етапи. Лікар цілком нормально ставиться до подібних операцій,
проте інколи не може пояснити пацієнтам, що поняття генетики ніхто не відміняв. Крім
пацієнтів зі Львову до спеціаліста звертаються із Києва, Харкова та навіть із Польщі.
Каліка Геннадій Маркович – справді професіонал своєї справи, він гарантує лише
прекрасні результати, уважний та ввічливий підхід до кожного пацієнта.

14 Comments

 1. Всім доброго дня. Неміг не написати відгук про цього чудового лікаря в якого золоті руки.У мене була складна операція яку провів завідуючий віділення Каліка Генадій Маркович блискучий пластичний хірург , професіонал і просто чудова людина, раджу всім звертатися. А сама клініка мене дуже сильно вразила, прекрасний догляд і умови та доброзичливіть всього персоналу.

 2. Я дуже сильно вдячна Генадію Марковичу за те, що він дав мені можливість нарешті бачити себе такою, якою я себе уявляла на протязі всього життя. В мене були постійні комплекси, я не могла нічого змінити. Цей Хірург і Людина вирішив мою проблему. Його праця заслуговує поваги, я мовчу вже про тепле ставлення до своїх пацієнтів. Я зі спокійною душею йшла на операцію і ні секунди не жалію, що звернулася саме до нього!!!

 3. Щиро вдячний вам Генадію Марковичу за проведену операцію. Хочеться скласти вам надзвичайну подяку, й дуже багато хочеться сказати доброго про цього талановитого хірурга, але скажу лиш що ця людина справді гідна довіря.

 4. Здравствуйте дорогой Геннадий Маркович.Пишет Вам старый пациент,Краковецкая Елена.Я очень рада за Вас что Вы дальше продолжаете оперировать.У меня к Вам просьба огромная в 2004 вы мне делали операцию ,по особым обстоятельствам результат вышел негативный.в мае меня будут оперировать мне необходимо знать опись что вы мне делали и что пошло не так.У меня ,,заячья губа и волчья пасть,,

 5. Моему мужу Генадий Маркович провел сложную операцию на груди. Я видела результаты похожих операций за рубежом и, честно говоря, не надеялась ни на что хорошее, потому как идеальных результатов не видела даже после американских операций. Знакомому делали такую же операцию в Молдове и это был ужас, который стоил в два с половиной раза дороже. И восстанавливался наш знакомый у нас на глазах больше месяца. Честно говоря, было страшновато, то необходимо. Мы решили, что раз уж за границей такое, то лучше уж у нас, хоть заплатим меньше. Результат же превзошел все ожидания! Волшебные руки, высокий профессионализм! Мы не могли даже мечтать о том, что получили! Нет таких слов, что бы высловить нашу благодарность. мы получили великолепный результат, а Генадий Маркович благодарных клиентов. Отныне всем своим друзьям знаю, кого смело могу порекомендовать! И не только друзьям.Спасибо вам огромное за вашу потрясающую работу!

 6. Геннадій Маркович – людина з великої букви, професіонал своєї справи! Дякую за гарний носик і красу, яку Ви мені подарували цієї весни!

 7. Дякуємо вам за порятунок нашого сина від жахливих слідів від опуку карбідом на стегні. Малий поклав «камінець» в кишеню на прогулянці, бігав і спіднів, а ввечері ми жахнулися. Дитина поскаржилася на зуд ,а нас налякала його причина. Але ви пропалену шкіру повернули до нормального стану і з кожним літом різниця з рештою тіла явно згладжуватиметься – як ви і попередили. Дякуємо вам за фаховість і позачерговість операції для дитини!

 8. В далекому 1994 році (після ДУЖЕ важкого ДТП на мотоциклі) , Генадій Маркович, робив мені дві операції на обличчі і зробив його практично ,як до аварії. Дякую Вам.

 9. Висловлюю велику подяку за результат,який я бачу кожного разу у дзеркалі,у мене була складна операція,проводив завідуючий віділення Каліка Генадій Маркович блискучий пластичний херург , професіонал і просто приємна людина до якого звертаються з столиці і інших міст Впевнено раджу всім звертатися! Надаєця високий професіоналізм доступна ціна,прикрасний догляд і умови та доброзичливіть всього персоналу.

 10. Доброго дня…
  Мені 20 років , як на мій погляд в мене за дуже великі губи ( як для пацана )
  Мене вони бісять…
  Питання ви мені їх зменшите ?

 11. Скільки коштує операція заячої губи (правобічне розщеплення верхньої губи, без піднебіння) ? До скількох місяців від народження потрібно зробити операцію?

  • Доброго дня!
   Скільки дитині років чи місяців? За детальнішою інформацією звертайтесь до лікаря:
   Тел.: (098) 251-74-23
   Тел.: (050) 672-31-10
   Геннадій Маркович

 12. скільки коштує корекція носа ?? Від і До

  чи входить сума в перебування на стаціонарі ??

  (дайте відповідь на пошту..) дякую….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Доведіть, що Ви не робот, дайте відповідь: