Пластика носа (ринопластика)

ШВИДКО, ЯКІСНО, БЕЗ РУБЦІВ

Пластика носа – це одна з найчастіших пластичних операцій. Вона полягає у зміні зовнішніх контурів шляхом видалення, пригладження або переміщення кісток і хрящів, які утворюють скелет носа. Зазвичай, виконують її після 18 років, коли завершиться формування скелета. Операції проводяться закритим методом після яких рубців не залишається.  Операцію виконують під місцевою анестезією або наркозом.

Тривалість операції до 1,5 год. Після операції на обличчя на 7-10 днів накладають гіпсову або термопластичну лангету, а для зупинки кровотечі в ніс вводять тампони, які видаляють через 1-3 дні.

Перебування в стаціонарі – від З до 10 днів. Різного ступеня набряки і синяки навколо очей наявні завжди і на 90% зменшуються упродовж двох тижнів. Найближчі результати оцінюють через 3 місяці, а підсумкові – через 1 рік, коли завершиться формування тканин носа.

До
Після
До
Після
Після
До
До
Після
Після
До
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
Після
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
Після
До
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після
До
Після

Ринопластика – популярна естетична хірургія носу

Ринопластика (корекція форми носу) – найбільш популярна операція пластичної хірургії обличчя в Європі. Водночас, це одна із найскладніших та найделікатніших процедур, вона вимагає серйозного підходу та великого професійного досвіду фахівця, що її проводить.

Ринопластика переживає безперервний невпинний розвиток, проте її базові принципи за останні роки суттєво не змінилися. Сьогоднішнє вдосконалення ринопластики стало можливим завдяки кращому розумінню анатомії, фізіології та процесів післяопераційного загоєння носу, а також удосконаленню методів передопераційного аналізу. Розроблено нові хірургічні методи та підходи, які дають можливість отримати кращі результати як з естетичної, так і з функціональної точок зору. Хірурги володіють розширеним арсеналом засобів завдяки технологічним досягненням в галузі комп’ютерного аналізу зображень та більш досконалому хірургічному інструментарію.

Що таке пластика носу: особливості та складність операції

Із усіх пластичних процедур, що виконуються на обличчі, естетична хірургія носу – найбільш складна, але помірна. Функції носу – дихання, зволоження повітря, його очищення та транспортування у легені. Тому будь-які зміни форми органа проводять таким чином, щоб не порушити його функціональність. А це вимагає професіоналізму лікаря та досконалого знання анатомії.

Складність ринопластики зумовлює скупчення на мініатюрній ділянці (зоні носу) цілого комплексу хрящів, різних за структурою, способами кріплення та зв’язків із м’язами та кістковою структурою. Окрім того, враховують шкіру та слизову оболонку. Саме з причини складності анатомічної архітектури носу не кожен пластичний хірург береться за ринопластику. Загалом пластикою носу займаються як лор-хірурги, так і пластичні хірурги. Як правило, перші не стикаються з естетикою носу, проводячи операції з виправлення його функції.

Вирівняти ніс: особливості технології

Корекція форми носу пов’язана із двома видами операції – ринопластикою та риносептопластикою. Якщо перша – це виправлення форми носу з естетичної точки зору, друга передбачає виправлення функції носу.

У наш час пацієнтам пропонують два варіанти виконання ринопластики – відкриту та закриту операцію. Відмінність полягає у наявності зовнішнього рубця в першому випадку та його відсутності у другому. При відкритій ринопластиці перетинають колумеллу носу (частину між ніздрями). При закритій – розтин проводять всередині ніздрів, тому рубця не помітно і визначити за зовнішнім виглядом факт проведення операції неможливо.

Вид операції пропонують, враховуючи складність завдань. Так, відкрита ринопластика зазвичай проводиться у випадках вторинної операції або ж складних травм носу. Первинна ринопластика у більшості випадків виконується закритим методом. Цей хірургічний підхід є класичним і більшість лікарів використовують його у випадку надто вираженої проекції кінчика, деформації носу, наявності горбинки, надмірної ширини.

Хірург може підрівняти або змінити форму хрящів, видалити зайві носові кістки та м’яку тканину. Окремі досвідчені хірурги виконують закритою ринопластикою абсолютно всі операції на носі, досягаючи при цьому виключних результатів.

Серед переваг закритої ринопластики:

 • більш короткий реабілітаційний період;
 • операція займає менше часу;
 • мінімальний ризик виникнення ішемії кінчика носу;
 • пришвидшене розсмоктування набряку внаслідок меншого травматизму.

Пластична хірургія носу: показання до операції

Що спонукає звернутися до пластичного хірурга з метою косметичної корекції форми носу? Серед основних причин – фізичні недоліки, а найбільш поширеними є вроджені, успадковані та посттравматичні, а саме:

 1. Викривлення носової перегородки та носових кісток, їх несиметричне розташування відносно середньої лінії обличчя.
 2. Велика проекція кінчика, ширина або товщина носу, коли він виглядає надто грубим, завеликим чи замалим, непропорційним щодо рис обличчя.

Ринопластика являє собою технологічну та рутинну операцію. Тому пацієнт повинен чітко сформулювати свій запит щодо очікуваної форми носу, а лікар чесно відповісти, наскільки він здатен задовольнити цей запит. У випадку, коли бажання неможливо виконати, хірург пропонує альтернативні варіанти, моделює їх на комп’ютері, демонструє пацієнту. І лише після детального обговорення, узгодження найдрібніших деталей хірург розпочинає операцію, виконуючи її згідно чіткого алгоритму.

Як забезпечити бездоганний результат

Погоджуючись на пластичну операцію, ви повинні бути впевнені в її успішності. Тому, збираючись на консультацію до пластичного хірурга, варто підготувати два типи питань: про успіхи професійної діяльності лікаря та саму операцію, її етапи, наслідки, можливі ускладнення.

Що варто знати про пластичного хірурга?

 • Наявність сертифікатів, ліцензій та дозволів на проведення медичної діяльності.
 • Спеціалізація обраного пластичного хірурга.
 • Кількість проведених операції та співвідношення успіхів та невдач.

Жодна косметична хірургічна процедура не вимагає стільки уваги у виборі лікаря, як ринопластика. Варто переконатися у тому, що ви звернулися до досвідченого та кваліфікованого хірурга. В інших випадках можна отримати кривизну та асиметричність носу, небажану форму або порушені функції. Проте, якщо хірург досвідчений і всі нюанси перевірено перед операцією, імовірність подібних неприємних сюрпризів мінімізована.

Що потрібно знати про саму ринопластику?

 • Кількість часу на проведення та основні етапи операції.
 • Вид анестезії.
 • Больові відчуття після ринопластики, період приймання знеболювальних та інших засобів зняття дискомфорту.
 • Що потрібно робити після проведення операції, вартість, умови та тривалість перебування в стаціонарі.
 • Коли можна повернутися до активного способу життя, фізичних навантажень. спорту, відвідування басейнів та саун, а також роботи.
 • Які побічні ефекти та ускладнення, ризики можливі.

Під час консультації отримайте докладні відповіді на всі свої питання. Варто поцікавитись частотою виконання операцій, їх повинно бути не менше 30-ти на рік. Перегляньте фото пацієнтів до та після операції.

Відновлення після ринопластики

Найчастіше пацієнтів хвилює вигляд обличчя та больові відчуття після ринопластики. В дійсності це процедура, після якої відновлюються без особливих проблем. Післяопераційний дискомфорт нейтралізують знеболювальними та прикладанням льоду. Тиждень-два після операції ніс може болісно реагувати на дотики. Приблизно 80% набряку розсмоктується протягом 30 днів. Зовнішність приходить у норму вже через тиждень.

Для оптимальних віддалених результатів операції хірург керує не лише ходом операції, а і постопераційним загоєнням. ІЗ сучасним покращенням методів аналізу та розвитком ринопластики загалом хірурги здатні робити тонкі маніпуляції та створювати унікальну анатомію носу. Кращі хірурги поєднують майстерну діагностичну навичку та естетичне рішення, застосовують різноманітні підходи та пропонують пацієнту те рішення, яке задовольнить його перспективні очікування та не принесе раптових неприємностей.

Протипоказання

Серед основних протипоказань до проведення операції:

 • Серцево-судинні патології, зокрема ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія.
 • Цукровий діабет першого та другого типів.
 • Онкологічні процеси.
 • Патологія печінки та нирок.
 • Порушення згортання крові.
 • Запальні процеси в ділянці носу.

Крім того, ринопластика протипоказана пацієнтам до 18 років, оскільки кістки лицьового черепа у цей період ще формуються. Варто також врахувати, що після 40 років зростає ризик розвитку ускладнень та послаблюються регенеративні процеси.

Plastic Clinic Lviv: нам варто довіряти

Plastic Clinic Lviv пропонує сучасну естетичну хірургію обличчя та ринопластику на основі найновіших якісних препаратів, високотехнологічного обладнання з гарантією очікуваного результату. У нас працюють спеціалісти з гідним професійним досвідом, відповідними навиками та стажем. Оперуємо понад 40 років і є одними із засновників української пластичної хірургії.

До нас звертаються жінки, чоловіки та діти, серед яких більшість – з проблемами деформації носа, тому впевнено говоримо про великі практичні здобутки у зазначеній сфері. Відділення проводить близько 1600–1800 операцій на рік, а відсоток хірургічних недоліків не перевищує 5% . Лікарі постійно знаходяться у дослідженні всього нового, що пов’язано із пластичною хірургією обличчя, беруть участь у профільних конференціях, навчають молодих лікарів. Ми використовуємо нові технології, шовні матеріали та імплантати, пропонуємо найбільш сучасні та оптимальні рішення для пацієнтів. І пам’ятаємо, що не маємо права на невдачу, адже у нашому випадку її не приховаєш від очей.

Чекаємо на консультацію кожного, хто реалістично ставиться до мети покращити власну зовнішність. Ми відповімо на всі питання, які будуть потрібні для прийняття свідомого рішення оперування саме в нашій клініці і у наших фахівців.

4 Comments

 1. Золоті руки у Геннадія Марковича,дуже вдячна за його роботу!Робила ринопластику.Залишилася задоволеною на 100%.Лікар професіонал!!!

 2. Нещодавно ми довірили вам найцінніше, що у нас є – нашу донечку, яка страждала через викривлення у носогубному трикутнику – так ви це назвали, здається. Як ми читали і нам казали, за складністю операції у цій зоні є одними з найнебезпечніших. Тому переживанням просто не було меж. Всі вони виявилися зрештою марними, бо все зажило і сліду не лишилось. Зосталася тільки вдячність вам за чудово виконану роботу.

 3. Я дуже задоволена результатом Генадія Марковича, тепер в мене гарний, акуратний носик……Дякую, Генадій Маркович

 4. Добрий день, сажіть, будь ласка скільки ,приблизно, буде коштувати корекція носу, а сама зменшення крил носа і вирівнювання носової перегородки. Також цікавить у скільки обійдеться післяреабілітаційний період.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Доведіть, що Ви не робот, дайте відповідь: